Garanti Koşulları


Garanti Koşulları

  1. Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır.

  2. Garanti süresi açıklamalarda aksi belirtilmediği taktirde minimum 2 yıldır.

  3. Ürün garanti süresi içerisinde üretim hatalarından dolayı arızalanması halinde ücretsiz olarak üretici firma tarafından onarılır ve müşteriye iade edilir. Bu süreçleri isterseniz biz takip edebiliriz. Daha hızlı sonuç almak için sizin takip etmenizde fayda vardır.

  4. Azami tamir süresi arızalı ürünün, teknik servise, teknik servis olmaması durumunda da ürünün satıcısı bayii, acente, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı üreticisinden birine kusurlu ürünün eline ulaştığı tarihinden itibaren başlar ve 20 iş günüdür.

  5. Teslim tarihinden itibaren garanti süresi dâhilinde bir yıl içerisinde, aynı arızayı dörtten fazla tekrarlaması veya farklı arızaların altı dan fazla ortaya çıkması halinde üründen yararlanamama ve tamir süresinin aşılması durumlarında sırasıyla satıcı, bayi ve ithalatçısından birinin düzenleyeceği rapor ile arızanın tamir olamayacağının belirlenmesi durumlarında ücretsiz olarak tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

  6. Bilgisayarın kasasına yapıştırılan bandrol ve etiketlerin sökülmesi, yırtılması, virüs ve yazılımdan kaynaklanan hatalar, ürünün düşürülmesi, kırılması, darbe alması, ezilmesi, bükülmesi, kısa devre edilmesi, düşük, yüksek yada ani voltaj uygulamaları, topraklama hataları, eksikliği, satıcı tarafından temin edilmeyen hatalı aksesuar yada sarf malzemelerinin neden olduğu arizalar, yetkili olmayan kişilerin yaptığı bakim, onarım, kapasite artırımı, kaza, yangın, felaketler, taşıma işlemlerinden oluşabilecek arizalar, normal aşınma ve yıpranmalar, atmosfer şartlarından kaynaklanan çürüme, korozyon, oksitlenme, v.b. beklenmeyen aşınma, yıpranma ve bozulmalar garanti kapsamına alınmayacaktır. Ayrıca garanti belgesinde detaylandırılan diğer olumsuz kullanım durumlarında ürün garanti kapsamına alınmayacaktır. Gerektiği durumlarda istenirse ücretli onarım ve hizmetlerden faydalanılabilecektir.

  7. Ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklar firmamıza yazılı olarak bildirilmelidir.

  8. Tüm şartlar haricinde oluşan problemler ile ilgili Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.

Markamanzi.com © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır