Mesafeli Satış Sözleşmesi


Mesafeli Satış Sözleşmesi

1.SATICI Bilgileri:

Ünvanı: (Bundan sonra SATICI olarak adlandırılacaktır) Markamanzi Bilişim ve Ticaret LTD.ŞTİ.

Adresi: Bulgurlu Mah. Yerlioğlu Sok. Şükran Apt. B Blok No:1F Üsküdar / İstanbul

Telefon: 0850 885 3013

E-posta adresi: info@markamanzi.com

Web Sitesi Adresi: www.markamanzi.com

 

2.ALICI Bilgileri:

Adı / Soyadı / Ünvanı:  {%adi%} {%soyadi%} (Bundan sonra ALICI olarak adlandırılacaktır)

Adresi: (ALICI'NIN ADRESİ)

Telefon: (ALICI'NIN TELEFONU)

E-posta adresi: (ALICI'NIN e-posta ADRESİ)

 

3.Sözleşmenin Konusu:

Bu sözleşme SATICI ile Müşteri (ALICI) arasında, internet üzerinden yapılan alışverişleri kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır. ALICI, satışa konu malların temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında malı sipariş verdiğini, işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

 

4.Siparişin alınması:

Müşteri tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan ve yukarıda adresi belirtilen web sitesi üzerinden verecektir. Herhangi bir sebeple SATICI ile telefon ya da başka bir iletişim aracı ile bağlantıya geçilse bile siparişin internet üzerinden tamamlanması esastır. Sipariş esnasında girilen bilgiler SATICI tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın faaliyetlerini olacaktır.

 

5.Sözleşme Tarihi: #TARİH#

 

6.Malın Teslimi, Sözleşmenin ifa Yeri ve Teslim Şekli:

Mal, ALICInın teslimini talep etmiş olduğu adresine SATICInın seçmiş olduğu kargo şirketiyle teslim edilecektir. Ürünlerin sevkiyatı Türkiye Cumhuriyeti dâhilinde bilinen lojistik firmaları ile sağlanacaktır. Gerek görmesi durumunda SATICI ürün sevkiyatını kendi personeline yaptırabilir. Teslimat sırasında ürünlerin eksiksiz olarak ALICIYA teslim edildiğinde ALICI kendisine teslim edilen ürünleri kontrol ederek teslim almak ve teslimatın alındığına dair satış faturasını veya sevk irsaliyesini veya ürün kurulum servis formunu imzalamak ile yükümlüdür. ALICI tarafından adı geçen belgeler imzalandığında ALICI siparişe ait ürünleri eksiksiz teslim aldığını kabul eder.

 

7.Teslimat Masrafları ve İfası:

SATICI, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı SATICI’YA aittir. Aksi takdirde kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır. Teslimat; mal bedelinin SATICI’NIN hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. SATICI, yasal süre olan 30 gün içerisinde ürünü ALICIYA teslimini sağlamak zorundadır. Bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. (Uygulamada teslim süresi ortalama 3-4 iş günü olmaktadır. Ancak yasal süre olan 30 gün içerisinde teslimi taahhüt edilmektedir.) Sözleşme konusu malın teslimatı için iş bu sözleşmenin bedelinin ALICI’NIN tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. SATICI ürün kargo gönderilerini anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile yapacaktır. Farklı kargo firmaları ile teslimat istenmesi halinde çıkacak olan kargo ücreti tamamen ALICIYA aittir. Müşterinin bu yönde bir talebi olması halinde, bu talebini yazılı olarak SATICI'YA ulaştırması gerekir.

 

8.Ödeme İşlemleri:

Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Siparişini verdikten sonra 24 saat içerisinde ödemesini göndermemiş olan Siparişler iptal edilir ve SATICI malın teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Banka Havalesi veya EFT yolu ile ödeme gönderen müşteriler mutlaka "Havale Bildirim Formu" nu doldurmak ve SATICI'YA iletmek zorundadırlar. SATICI ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. SATICI, Müşterinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.

 

9.SATICI’nın Beyan ve Taahhütleri:

SATICI, sözleşme konusu malı sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve garanti belgeleri ve kullanım ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal, ALICI’DAN başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Haklı gerekçelerle SATICI, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan ALICIYA eşit kalite ve fiyatta malı tedarik edebilir. SATICI, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir. Ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içinde tüketiciye iade eder. Garanti Belgesi ile satılan ürünlerde kullanım esnasında oluşabilecek arıza durumlarında ürün garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için yetkili teknik servislere ALICI tarafından gönderilmelidir. SATICI bir neden göstermeksizin, ALICI'NIN ödemiş olduğu sipariş tutarını aynı ödeme yolu ile iade ederek, siparişi iptal etme hakkına sahiptir.

 

10.Sözleşmeye Konu Mal / Hizmetin Özellikleri:

# # URUN_LISTESI

Peşin Satış Tutarı: # # SIPARIS_PESIN

Ödeme Şekli: # # ODEME_SEKLI

Satış Tutarı

 

11.Ödeme Planı:

ALICI’NIN kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, ALICI ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile ALICI arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. ALICI, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

 

12_1.Cayma Hakkı:

ALICI, sözleşme konusu malın kendisine veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Ancak bu durumda iade edilecek ürünün hiçbir şekilde satışını engelleyecek durumların söz konusu olmaması gerekmektedir (ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş, kullanılmamış kutu, aksesuar vb belge etiketi kaybedilmiş ve deforme edilmemiş vs.) cayma hakkı nedeni ile iade edilen malın teslimat bedeli SATICI tarafından karşılanır. SATICI, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde varsa kıymetli evrakı iade eder, mal bedelini 20 (yirmi) gün içinde iade alır.

 

12_2. Elektronik Ürünlerde Cayma Hakkı ve İade Süreci:

Elektronik ürünlerin "Cayma Hakkı"dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orjinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir. 

Kurulumu servis tarafından yapılan ürünler için servis haricinde kutunun açılması veya kurulumunun servis haricinde yapılması durumunda iade alınmayacaktır.

Satın alınan cep telefonuna sim kart takılması, Bilgisayar veya Telefonların Wifi ile kablosuz bağlantı kurulması halinde cihaz 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle de sim kart takılan veya WiFi ile bağlantı kurulan ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınmamaktadır. Ayıplı vs. ürün olması halinde SATICI ile irtibata geçilmelidir. SATICI’NIN yetkili servis raporu talep hakkı bulunmaktadır.

Cayma Hakkı dışında kalan 14 ila 6 ay arası iade talepleri için, ürünün mutlaka teknik servise gitmesi ve servis tarafından ücret iadesi kararı verilmiş olması gerekir.

 

 

13. Sipariş iptalleriniz için aynı gün içerisinde 0850 885 2013 numaralı telefonlardan bize bilgi vermeniz gerekmektedir.

 

 

14.Cayma Hakkı Kullanılamayacak Mal / Hizmetler:

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek Mallar, ALICI'nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ve niteliği itibariyle iade edilemeyecek mallarda. Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, Blu-ray, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb) ve her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Bu takdirde nakliye giderleri ALICIYA aittir.

 

15.Temerrüt Hali ve Hukuki Sonuçları:

ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. 

 

16.Yetkili Mahkeme:

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI ve SATICI’NIN Yerleşim yerlerindeki Tüketici Mahkemeleri, Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir. 

 

17.Sözleşmenin Uygulanması:

Sözleşme, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup hükümleri.

 

18.Sözleşmenin Başlaması:

Bu sözleşme, Müşterinin SATICI internet sitesi üzerinden siparişini tamamlaması ile başlar. Müşteri tarafından ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.

 

19.Sipariş sözleşmesi ile birlikte SATICI'NIN eelektronik bülten, elektronik posta, telefon, sms kanalları vasıtası ile ALICI ile iletişime geçme onayı

Bu sözleşme ile ALICI sipariş sözleşmesini onayladıktan sonra SATICI’NIN bu tarihten sonra yapacağı tüm kampanyalar, indirim fırsatları, ürün ve müşteri memnuniyetinin tespiti amacıyla gönderilecek anketler ve bilgilendirmelerden elektronik bülten, elektronik posta, telefon ve sms aracılığıyla haberdar edilmeyi kabul etmiş sayılır.

 

20.ALICI, sipariş sözleşmesi ile birlikte, sözleşme koşullarınıokuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

  

TESLİMAT ve İADE ŞARTLARI


TESLİMAT

Siparişleriniz, ödemesi tamamlandıktan sonra en geç 5 iş günü içinde kargoya verilecektir.

Grev, lokavt, tabii afetler, aşırı kar ve yağmur yağışı, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Siparişinizi resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz.

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Teslimat anında belirttiğiniz adreste siz yoksanız, siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

Teslimat anında adreste kimse bulunmazsa, kargo şirketi görevlisi size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber notu bırakacaktır. Haber notu bırakılan adrese tekrar uğranmaz, bu durumda kargoyu şubeden müşteri almalıdır. Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

Teslimat adresi olarak "internet cafe", "herhangi bir kahvehane", "kargo şirketlerinin şube adresleri" veya "herhangi bir umuma açık alan" belirtilmiş ise sipariş iptal edilecek ve bu adreslere teslimat yapılmayacaktır.

 

İADE ŞARTLARI

Tüm müşterilerimizin; tüketicinin 'Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı' kapsamında 14 iş günü içerisinde yasal iade hakkı bulunmaktadır.

Teslimat

Satın almış olduğunuz ürün en geç 5 iş günü içinde tarafınıza kargolanacaktır. Bu süre aşıldığı taktirde müşteri siparişi koşulsuz bir şekilde iptal edebilir. Normal koşullarda kargo firmaları 1-3 iş gününde teslimat yapmaktadırlar. Ancak olağanüstü olaylar, sel, aşırı kar ve yağış terör olayları veya doğal afetler gibi durumlardan dolayı gecikmeler olabilmektedir. Kargo firmalarının mobil bölge olarak tabir ettiği merkeze uzak bölgelerde de teslimat sürelerinde gecikme yaşanabilir.

Adalara Teslimat

Büyük ebatlı ürünlerde; İstanbul'a bağlı adalara teslimat, sadece Bostancı da bulunan Mavi Marmara iskelesine kadar yapılacaktır. Mavi Marmara iskelesindeki teknelerle anlaşmak ve adalara sevkiyatı konusunda firmamız sorumluluk kabul etmeyecektir. Sipariş vermeden önce firmamızla irtibat kurarak bilgi alınız.

Mobil Bölgeler

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarının ikamet ettiğiniz bölgeye teslimatı olup olmadığını, sipariş öncesinde kontrol ettirmek müşteri sorumluluğundadır. Aksi durumlarda karşılaşılacak maddi ve manevi zararlardan firmamız sorumlu değildir. Lütfen sipariş vermeden önce anlaşmalı kargo firmalarımız hakkında bilgi alınız.


İade Şartları

Mesafeli satış sözleşme şartları gereği satın almış olduğunuz ürünü 14 iş günü içinde iade etme hakkına sahipsiniz. Kurulumu servis tarafından yapılan ürünlerde; üründe kusur olduğunu için değişmesi gerektiğini ve servisin kendi imkanları ile sorunu çözemediğine dair rapor tuttuğu ürünler geri iade alınacaktır. Lütfen gelen servis yetkilisine bu doğrultuda rapor tutturunuz.


Ürünü Kuryeden Teslim Alırken Dikkate Edilmesi Gereken Durumlar

Ürün elinize ulaşınca, gerekli imzaları atıp kargo görevlisi yanında ürün ambalajını açıp, üründe hasar olup olmadığını kurye eşliğinde kontrol ediniz. Herhangi bir hasar var ise "Hasar Tespit Tutanağı" tutturarak ürünü geri iade gönderebilirsiniz. Hasar tespit tutanağı tutulmamış, taşıma esnasında hasar gören ürünlerden firmamız sorumlu değildir. Kurye görevlisi teslim aldığınıza dair imzayı almadan ürünü açtırmayabilir. İmzanızı attıkdan sonra, kargo görevlisi eşliğinde ürün açılmalıdır. Ürün ambalajının açılması, ürünü garanti dışı bırakmamaktadır. Ürün kontrol edildikden sonra tekrar orjinal bir şekilde kolileyerek, kurulum için servis yetkilisi beklenmelidir. Sadece, Yetkili servis gelmeden ürün montajı yapılması veya üründe farklı işlemler yapılması garanti kapsamını bozmaktadır. Hertürlü sorunda firmamızla mesaj yolu ile irtibat kurabilirsiniz. Firmamız iade ve değişim sürecinde de yanınızda olacaktır.


İade Şartlarını Bozan Durumlar

- İade şartlarını bozan en önemli kural; geri iade edilen ürünün tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş olmasıdır;

- Ürün orjinal kutusunun, ambalajının olmaması ve/veya aşırı derecede yıpratılmış olması;

- Ürün aksesuar ve apartlarının eksik gönderilmesi;

- Ürünün aşırı kullanılmış olması durumunda tekrar satılabilir statüsünü kaybetmiş olması;

- Ürün kurulumunun Yetkili servis haricinde yapılmış olması;

- Ürün kullanımından dolayı hijyenik açıdan oluşabilecek durumlar;

- Ürünün orjinal tüm fatura nüshalarının gönderilmemesi;

- Kurulumu servis tarafından yapılan ürünlerde, Ürünün değişmesi gerektiğini gösteren servis raporu olmaksızın ürünün tarafımıza gönderilmesi;

- Taşıma esnasında hasar görmüş ve kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturulmamış ürünlerin tarafımıza gönderilmesi;

Bu koşullar altında ürün iadeleri alınamayacaktır. Mağazamız iade ettiğiniz ürünü size gönderecektir yada müşteri ürünü geri istemiyorsa; Mağazamız ürün bedeli azalmasından ötürü zararını sizden talep etme hakkına sahip olacaktır.

Ürün iadelerinden önce mutlaka mağazamızla irtibata geçmenizi ve müşteri temsilcimizin sizi yönlendirmesini isteyiniz. Ayrıca ürünü geri iade ederken ürünün korunaklı bir şekilde kargoya teslim etmek müşteri sorumluluğundadır. Eksik ve kötü ambalajlamadan kaynaklı üründe oluşabilecek sorunlarda ürün geri iadesi alınamayacaktır.


İade Durumunda Kargo Ücreti

- İade yapılan ürünlerde kargo ücreti anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderildiği taktirde mağazamıza aittir. Mesafeli satış sözleşme gereği, iade durumunu sebep olan unsur müşteriden kaynaklanıyorsa kargo ücreti müşteriye aittir.


Ücret İadesi

- Ürün tarafımıza ulaştığı zaman incelenecek ve yukarda belirtilen iade şartlarını bozan koşullar olmadığı taktirde yapmış olduğunu ödeme iptal edilerek bankanıza geri ödeme için başvuru yapılcaktır. İşlemin başlatıldığına dair size bilgilendirme maili atılacaktır. 

 

 

Markamanzi.com © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır