Teslimat ve İade Şartları


 

Gönderim Yaptığımız Şehirleri Aşağıdaki Haritadan İnceleyebilirsiniz


Teslimat

Satın almış olduğunuz ürün en geç 3 iş günü içinde tarafınıza kargolanacaktır. Bu süre aşıldığı taktirde müşteri siparişi koşulsuz bir şekilde iptal edebilir. Normal koşullarda kargo firmaları 1-3 iş gününde teslimat yapmaktadırlar. Ancak olağanüstü olaylar, sel, aşırı kar ve yağış terör olayları veya doğal afetler gibi durumlardan dolayı gecikmeler olabilmektedir. Kargo firmalarının mobil bölge olarak tabir ettiği merkeze uzak bölgelerde de teslimat sürelerinde gecikme yaşanabilir.

Adalara Teslimat

Büyük ebatlı ürünlerde; İstanbul'a bağlı adalara teslimat, sadece Bostancı da bulunan Mavi Marmara iskelesine kadar yapılacaktır. Mavi Marmara iskelesindeki teknelerle anlaşmak ve adalara sevkiyatı konusunda firmamız sorumluluk kabul etmeyecektir. Sipariş vermeden önce firmamızla irtibat kurarak bilgi alınız.

Mobil Bölgeler

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarının ikamet ettiğiniz bölgeye teslimatı olup olmadığını, sipariş öncesinde kontrol ettirmek müşteri sorumluluğundadır. Aksi durumlarda karşılaşılacak maddi ve manevi zararlardan firmamız sorumlu değildir. Lütfen sipariş vermeden önce anlaşmalı kargo firmalarımız hakkında bilgi alınız.


İade Şartları

Mesafeli satış sözleşme şartları gereği satın almış olduğunuz ürünü 14 iş günü içinde iade etme hakkına sahipsiniz. Kurulumu servis tarafından yapılan ürünlerde; üründe kusur olduğunu için değişmesi gerektiğini ve servisin kendi imkanları ile sorunu çözemediğine dair rapor tuttuğu ürünler geri iade alınacaktır. Lütfen gelen servis yetkilisine bu doğrultuda rapor tutturunuz.


Ürünü Kuryeden Teslim Alırken Dikkate Edilmesi Gereken Durumlar

Ürün elinize ulaşınca, gerekli imzaları atıp kargo görevlisi yanında ürün ambalajını açıp, üründe hasar olup olmadığını kurye eşliğinde kontrol ediniz. Herhangi bir hasar var ise "Hasar Tespit Tutanağı" tutturarak ürünü geri iade gönderebilirsiniz. Hasar tespit tutanağı tutulmamış, taşıma esnasında hasar gören ürünlerden firmamız sorumlu değildir. Kurye görevlisi teslim aldığınıza dair imzayı almadan ürünü açtırmayabilir. İmzanızı attıkdan sonra, kargo görevlisi eşliğinde ürün açılmalıdır. Ürün ambalajının açılması, ürünü garanti dışı bırakmamaktadır. Ürün kontrol edildikden sonra tekrar orjinal bir şekilde kolileyerek, kurulum için servis yetkilisi beklenmelidir. Sadece, Yetkili servis gelmeden ürün montajı yapılması veya üründe farklı işlemler yapılması garanti kapsamını bozmaktadır. Hertürlü sorunda firmamızla mesaj yolu ile irtibat kurabilirsiniz. Firmamız iade ve değişim sürecinde de yanınızda olacaktır.


İade Şartlarını Bozan Durumlar

- İade şartlarını bozan en önemli kural; geri iade edilen ürünün tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş olmasıdır;

- Ürün orjinal kutusunun, ambalajının olmaması ve/veya aşırı derecede yıpratılmış olması;

- Ürün aksesuar ve apartlarının eksik gönderilmesi;

- Ürünün aşırı kullanılmış olması durumunda tekrar satılabilir statüsünü kaybetmiş olması;

- Ürün kurulumunun Yetkili servis haricinde yapılmış olması;

- Ürün kullanımından dolayı hijyenik açıdan oluşabilecek durumlar;

- Ürünün orjinal tüm fatura nüshalarının gönderilmemesi;

- Kurulumu servis tarafından yapılan ürünlerde, Ürünün değişmesi gerektiğini gösteren servis raporu olmaksızın ürünün tarafımıza gönderilmesi;

- Taşıma esnasında hasar görmüş ve kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturulmamış ürünlerin tarafımıza gönderilmesi;

Bu koşullar altında ürün iadeleri alınamayacaktır. Mağazamız iade ettiğiniz ürünü size gönderecektir yada müşteri ürünü geri istemiyorsa; Mağazamız ürün bedeli azalmasından ötürü zararını sizden talep etme hakkına sahip olacaktır.

Ürün iadelerinden önce mutlaka mağazamızla irtibata geçmenizi ve müşteri temsilcimizin sizi yönlendirmesini isteyiniz. Ayrıca ürünü geri iade ederken ürünün korunaklı bir şekilde kargoya teslim etmek müşteri sorumluluğundadır. Eksik ve kötü ambalajlamadan kaynaklı üründe oluşabilecek sorunlarda ürün geri iadesi alınamayacaktır.


İade Durumunda Kargo Ücreti

- İade yapılan ürünlerde kargo ücreti anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderildiği taktirde mağazamıza aittir. Mesafeli satış sözleşme gereği, iade durumunu sebep olan unsur müşteriden kaynaklanıyorsa kargo ücreti müşteriye aittir.


Ücret İadesi

- Ürün tarafımıza ulaştığı zaman incelenecek ve yukarda belirtilen iade şartlarını bozan koşullar olmadığı taktirde yapmış olduğunu ödeme iptal edilerek bankanıza geri ödeme için başvuru yapılcaktır. İşlemin başlatıldığına dair size bilgilendirme maili atılacaktır. 


 

Markamanzi.com © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır